• 0212 541 25 53
  • 0533 050 77 58
  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
  • Pzt Cuma 09:00 18:00

FSC logoyu kullanma

FSC LOGO

Image

Orman Yönetim

FSC ticari markalarının FSC sertifikası ve promosyon lisansı sahipleri tarafından kullanılmasını önemle tavsiye etmektedir. Ticari markaların kullanılması, FSC sertifikalı ürünlerin tanımlanmasına yardımcı olur ve FSC ve sorumlu orman yönetiminin önemi hakkında farkındalık yaratır.

2017 yılında yapılan bir ankette, katılımcıların% 54'ü FSC logosunu tanıdığını bildirmiştir

FSC LOGOYU KULLANMAK İÇİN

FSC logosunun görüntülenmesi satın alma kararları üzerinde belirgin bir etkiye sahip olabilir; Katılımcıların% 55'i FSC logosunu taşıyan FSC sertifikalı ürünler için bir tercih olduğunu doğruladı **. Ayrıca, FSC sertifikası tek farklılaştırıcı olarak belirtildiğinde (örn. Maliyet, kalite vb.), Bu rakam% 72'ye yükselir.

FSC TİCARİ MARKALARINI KULLANMA İZNİ ALIN
FSC ticari markaları, FSC sertifika sahipleri ve FSC promosyon lisansı sahipleri tarafından kullanılabilir. Logolar eğitim ve araştırma amacıyla ve medya tarafından da kullanılabilir. FSC ticari markalarının farklı gruplar tarafından nasıl kullanılabileceğinin ayrıntıları aşağıdaki bağlantılara tıklayarak bulunabilir.

FSC SERTİFİKA SAHİPLERİ
(CoC ve FM / CoC)

FSC sertifikası, FSC malzemelerinin ve ürünlerinin işlemenin her aşamasında kontrol edilmesini sağlar. FSC sertifika sahiplerinin FSC ticari markalarını aşağıdakiler için kullanmasına izin verilir:

1. Ürün üzerindeki etiketler

2. Sertifikalı ürünlerinin ve kendilerini FSC sertifika sahipleri olarak ürün dışı tanıtımı


FSC PROJE SERTİFİKA SAHİPLERİ

FSC proje sertifikası projeye ve sahaya özeldir. Neredeyse her tür yeni inşaat veya yenileme projesi ve kalıcı veya geçici yapılar için kullanılabilir.

Proje, FSC başvuru sertifikası veya FSC onaylı bir proje olarak FSC onaylı proje tarafından FSC Proje Sertifikasyon Standardı'nın gereklilikleri uyarınca onaylanmışsa, proje yöneticileri ve proje sahipleri tanıtım amaçlı olarak FSC ticari markalarını kullanabilirler.

FSC ticari markalarını kullanan proje yöneticileri / sahipleri FSC-STD-50-001 Sertifika Sahipleri tarafından FSC Ticari Markalarının Kullanım Şartlarına uymalı ve FSC ticari markalarının tüm kullanımlarının ilgili FSC onaylı sertifika kuruluşu tarafından onaylandığından emin olmalıdır.

PERAKENDECİLER VE SON KULLANICILAR

Belirli durumlarda kuruluşlar, FSC ticari markalarını kullanmak için bir FSC promosyon ticari marka lisansına başvurabilirler.

Bu, FSC ticari markalarının yalnızca ürün dışı, promosyon amaçlı kullanımına izin verir.

Kuruluşum bir promosyon markası lisansı almaya uygun mu?
Bir FSC promosyon ticari marka lisansına başvurmaya uygun kuruluşlar şunları içerir:

Bitmiş, FSC etiketli ürünler satın alan ve bunları son kullanıcılara değişmeden satan perakendeciler (örn. Genel halk)
Faaliyetlerinde FSC sertifikalı ürünler kullanımını teşvik etmek isteyen kuruluşlar, örneğin ürünleri için FSC sertifikalı ambalaj kullanan bir şirket.
Çevre sektöründe çalışan danışmanlar, eğitim şirketleri ve yatırım kuruluşları
Birkaç FSC sertifikalı şirket veya şubeye sahip ebeveyn veya holding şirketleri

Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil
 

Sosyal Medya

© 2020 YYS Eğitim ve Danışmanlık Hizmetleri Tüm Hakları Saklıdır.