• 0212 541 25 53
  • 0533 050 77 58
  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
  • Pzt Cuma 09:00 20:00

Bilgi güvenliği farkındalığı, Eğitim

Image

Bilgi Güvenliği Farkındalık Eğitimi

Çalışanlar için siber güvenlik farkındalık eğitimi , temsilcileri siber güvenlik ve uygulamalarıkonusunda motive eden ve hazırlayan bir eğitim veya koçluk sürecidir. Pek çok işletme, kimlik avı saldırılarını veya diğer e-posta tabanlı saldırıları veya çeşitli sosyal mühendislik saldırılarını nasıl tanımlayıp kontrol altına alacaklarını öğretmek için kullanıcılarını bir dizi konuda eğitmek içinbir siber güvenlik farkındalık programı geliştirir .

Siber Güvenlik Farkındalık Eğitimi nedir?

Kuşkusuz birçok işletme, kimlik hırsızlığına veya çeşitli siber saldırılara neden olabilecek kötü niyetli sosyal mühendislik saldırılarını veya zararlı e-posta saldırılarını anlıyor . Bu nedenle, kuruluşlarını bu saldırılara karşı korumak için güvenlik duvarları kullanmak, eksiksiz siber güvenlik savunma yöntemleri ve gelişmiş BT protokolleri gibi bir dizi önlem alırlar .

Ancak, çalışanlar için bir siber güvenlik farkındalığı eğitimi olmadan Çalışanlar bir organizasyondaki siber güvenlik zincirinin en zayıf halkası olduğu için önlemler işe yaramayacaktır. Siber suçlular herhangi bir teknolojiyi atlayabilir ve riskleri ortadan kaldırmak için insan faktörüne güvenirsiniz.

Çalışanlar İçin Siber Güvenlik Farkındalık Eğitiminde Kapsanacak Konular

Çalışanlar için siber güvenlik farkındalığı eğitimi genellikle saldırı alanlarında eğitimi içerir ve en yaygın siber güvenlik eğitimi farkındalık eğitimi şunları içerir:

Kimlik avı saldırıları, Hacking, Bilgi güvenliğinin temel kavramları, Online alışveriş ve kredi kartı güvenliği, e posta güvenliği, fiziksel güvenlik, Kişisel verilerin koruma kanunu,  mobil cihaz güvenliği, şifre güvenliği, fidye yazılım, seyahat güvenliği, siber casusluk, sosyal mühendislik, kötü amaçlı yazılım...

Kullanıcı Oyu: 5 / 5

Yıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkin
 

Sosyal Medya

İstanbul
Adres: Yenibosna Merkez Mah. 29 Ekim Cad. No:35 Bahçelievler/İstanbul
Telefon: 0 212 541 25 53
E posta: admin@yysdanismanlik.com

Ankara
Adres: Atapark Mahallesi 1308 Sokak No: 8/7 Keçiören Ankara
Telefon: 0 312 472 30 50
E posta: contact@yysdanismanlik.com

İzmir
Adres: Gazi Mah. Kublay Cad. No: 19 Gaziemir / İzmir
Telefon: 0232 251 77 88
E posta: izmir@yysdanismanlik.com

© 2024 YYS Belgelendirme Eğitim Danışmanlık ve Test&Analiz Hizmetleri Tüm Hakları Saklıdır.