• 0212 541 25 53
  • 0533 050 77 58
  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
  • Pzt Cuma 09:00 18:00

ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi Nasıl Kurulur

ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi Belgesi’ne sahip olmak, uzun soluklu bir iştir. Yapılması gereken bir dizi çalışma vardır. Her şeyden önce ISO 9001 kalite standartlarıçok genel standartlardır. Küçük boyutlu kuruluşlardan büyük organizasyonlara kadar her boyutta uygulanabilir özelliktedir. Bu yüzden de bu standartların, belge almak isteyen kuruluşun yapısı, özellikleri ve koşulları göz önünde tutularak uygulanması gerekmektedir. 
Böyle olunca her kuruluşta atılacak adımlar birbirinden farklı olsa bile özünde yapılacak Belgelendirme çalışmaları benzer olacaktır. Bu yüzden bir parça genelleme yaparak, ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi’nin nasıl kurulacağı konusunda atılacak adımlar aşağıdaki şekilde açıklanabilir.

ISO 9001 Çalışmaları

Eğitim çalışmaları

Kuruluşta çalışan en alt kademedeki çalışandan en üst kademedeki yöneticiye kadar herkesin Kalite Yönetim Sistemi ve ISO 9000 standartlarının ne olduğu konusunda bilgi sahibi olması gerekmektedir. Genelde bu çalışmalar kuruluş bünyesinde kurulan bir proje ekibi ile yürütülür.İlk adımda çalışanların eğitim ihtiyaçları belirlenir ve eğitimler düzenlenir.

Sistem kuruluşçalışmaları
Düzeltme çalışmaları
Belgelendirme çalışmaları

Danışmanlık Hizmeti

Hemen Profesyonel Danışmanlık Alın

Bize ulaşarak profesyonel hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz.
Hemen YYS danışmanlık iletişime geçiniz?


Kullanıcı Oyu: 5 / 5

Yıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkin
 

Etiketler

Online Ziyaretçi

417 ziyaretçi ve 0 üye çevrimiçi

Sosyal Medya