• 0212 541 25 53
  • 0533 050 77 58
  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
  • Pzt Cuma 09:00 20:00

Emc Testi Nedir, EMC Testi Nasıl Yapılır

Emc Testi

2004/108/EC ELEKTROMANYETİK UYUMLULUK

 Elektromanyetik uyumluluk yönergesi elektrik ve elektronik sektöründeki organizasyonlarda geçerlidir. Bu yönergeye göre bu endüstrideki ürünler belli emisyon ve bağışıklık sınır değerine sahip olmalı ki, Avrupa pazarında serbest ticareti yapılabilsin.

Bir yandan elektrikli ve elektromanyetik cihazların operasyonu sonucu oluşan elektromanyetik parazitler diğer telsiz ve telekomünikasyon cihazlarına zarar vermemelidir. Diğer yandan kendileri yüksek bir elektromanyetik uyumluluk göstermelidir ki öngörülen kullanım amacı için hatasız çalışsın.

 

Kapsam;

Madde 1- Bu yönetmeliğin amacı ; Radyokomünikasyon ile telekomünikasyon ve elektrikli / elektronik cihazlar ile sistemlerin standart ve düzenlemelerle belirlenen normal elektromanyetik ortamında yaydıkları elektromanyetik bozulma seviyeleri ile hem kendi çalışmasını hem de diğer cihazların çalışmasını engellemeyecek ve kendı de diğer bozulamlardan etkilenmeyecek şekilde yeterli seviyede yapısal bağışıklığa sahip ve elektrik dağıtımı ağlarının kendilerine ve beslenmiş oldukları teçhizat ile telekomünikasyon ağlarının kendilerini ve bunalra bağlı cihazları etkileyen elektomanyetik bozulmalarda korunmuş olarak imal edilmeleri, belgelendirilmeleri, işaretlenmeleri ve piyasaya arz edilmeleri sağlanmaktadır.

 

Madde 2- Bu yönetmelik, elektro manyetik bozulmaya neden olan ve/veya bu tür bozulmadan performansı etkilenen cihazlara uygulanır ve/veya bu cihazlara ilgili korunma şartlarını, muayene, belgelendirme ve CE İşaretlemesi prosedürlerini kapsar. Belirli cihazların bu Yönetmelikte belirtilen koruma şartları, bu cihazlara ait özel yönetmelikler yürürlüğe girdiğinde, bu cihazlar veya korma şartları konsusunda bu Yönetmelik hükümleri uygulamaz.

Radyo amatörleri tarafından kullanılan radyolar (telsizler), Uluslar arası Telekomünikasyon Sözleşmesinin 1. Maddesindeki radyo düzenlemelerinin 53 nolu tanımına göre cihaz ticari olarak piyasayada, bulunmuyor ise, bu Yönetmeliğin kapsamı dışındadır.

Emc Testi Nedir , EMC Testi Nasıl Yapılır , EMC Testi Nerede yapılır , EMC Testi Ücretleri 


Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil
 

Sosyal Medya

İstanbul
Adres: Yenibosna Merkez Mah. 29 Ekim Cad. No:35 Bahçelievler/İstanbul
Telefon: 0 212 541 25 53
E posta: admin@yysdanismanlik.com

Ankara
Adres: Atapark Mahallesi 1308 Sokak No: 8/7 Keçiören Ankara
Telefon: 0 312 472 30 50
E posta: contact@yysdanismanlik.com

İzmir
Adres: Gazi Mah. Kublay Cad. No: 19 Gaziemir / İzmir
Telefon: 0232 251 77 88
E posta: izmir@yysdanismanlik.com

© 2024 YYS Belgelendirme Eğitim Danışmanlık ve Test&Analiz Hizmetleri Tüm Hakları Saklıdır.