• 0212 541 25 53
  • 0533 050 77 58
  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
  • Pzt Cuma 09:00 20:00

ISO 27001 Belgesi Nasıl Alınır?

Mevcut Durum Analizi, Eğitim, Danışmanlık, Denetim, Belgelendirme

ISO 27001 Belgesi Nasıl Alınır

ISO 27001 DANIŞMANLIK HİZMETİ

ISO 27001 standartları, bilgi güvenliği yönetim sistemlerinin tasarımı, uygulanması, izlenmesi ve düzenlenmesi için en iyi uygulamaları belirtir. ISO 27001 sertifikasyonu, müşterilere, iş ortaklarına ve diğer ilgili taraflara organizasyonunuzun bilgi güvenliği yönetim sistemleri ve süreçleri konusunda güven vermenizi sağlar.

ISO 27001 danışmanlık hizmeti, organizasyonlarınızın ISO 27001 standardına uygun olarak hazırlanması ve sertifikasyon alınması sürecinde size rehberlik eder. Bu hizmetler arasında risk yönetimi, politika ve prosedürlerin belirlenmesi, hizmetlerin değerlendirilmesi, iç denetim, eğitim ve sertifikasyon hazırlığının sağlanması yer alır.

ISO 27001 danışmanlık hizmeti ile, bir ISO 27001 uzmanı işletmenize özel çözümler sunar ve özelleştirilmiş bir bilgi güvenliği yönetim sistemi tasarlar. Danışmanlık hizmetleri genellikle organizasyonunuzun risk profilini, bilgi varlıklarınızı, bilgi güvenliği eğitimlerini ve diğer bilgi güvenliği gereksinimlerinizi göz önünde bulundurarak tasarlanır.

ISO 27001 danışmanlık hizmeti ile işletmeniz, müşteri ve iş ortaklarınızın verilerinin güvenliğini en üst düzeye çıkarabilir ve işinize güvenilirliği ve saygınlığı kazandırabilirsiniz.

ISO27001 Danışmanlık sürecinde neler yapılır. Bilgi Güvenliği sistemi nasıl kurulur sorusunun cevabı ISO 27001 danışmanlık firması olarak aşağıdaki hizmetleri vermekteyiz.

ISO 27001 Standardını anlayabilmeniz ve ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi kurmak istiyorsanız şirketinizin Bilgi Güvenliği Yönetim Temsilcisine, Bilgi Güvenliği Ekibine ISO 27001 Bilgi Güvenliği YYS Eğitim ve Danışmanlık  firmasından aşağıdaki eğitimleri mutlaka almalısınız.

Temel, Farkındalık, Dokümantasyon, İç Tetkik, Risk Tabanlı Proses...

ISO 27001 Eğitimleri Bilgi Güvenliği Yönetim Sisteminin kurulum sürecin başından sonuna kadar neler yapmanız gerektiği ile ilgili bilgiler sağlar. ISO 27001 Standardını bir profesyonel gözü ile tanımak yararlı olacaktır. 

27001 Danışmanlık Hizmeti İçin

Denetim

Bu denetim sonucunda sertifikasyon (Belgelendirme) kuruluşu, kurulmuş olan bilgi güvenliği sisteminin ilgili standardın gereksinimlerinin yeterince karşılandığına karar verirse, kuruluşun bilgi güvenliği sistemini belgelendirir.

Böylece kuruluş ISO 27001 belgesinin kullanım haklarına sahip olur. Kuruluşun bilgi güvenliği sistemini belgelendirilmesinin ardından Sertifikasyon (Belgelendirme) Kuruluşu, kuruluşun standardın gereklerini yerine getirmeye devam edip etmediğini tespit etmek üzere belirlenmiş aralıklarla takip denetimleri yapar.

Belgelendirme

ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemleri belgelendirilmesi, kuruluşun kurmuş olduğu Bilgi güvenliği yönetim sistemlerinin bağımsız ve akredite bir sertifikasyon (belgelendirme) kuruluşunun denetiminden başarıyla geçmesi ve bunun devamlılığını sağlaması ile mümkündür.

Kuruluş, Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi standardın gereksinimlerini karşılayacak şekilde kurduktan sonra, bu sistemin belgelendirilmesi için bir sertifikasyon (Belgelendirme) kuruluşu ile anlaşır. Sertifikasyon (Belgelendirme) kuruluşu, kuruluşun bilgi güvenliği sisteminin standardın gereksinimlerini karşılayıp karşılamadığını tespit etmek üzere bir sertifikasyon (Belgelendirme) denetimi yapar.

ISO 27001: 2022 Sertifika

ISO Sertifikası, yönetim sisteminizin işinize, müşterilerinize ve ekibinize faydalı bir ISO standardına uygun olduğunun kanıtıdır. Sertifikasyon, şirketinizin ihalelerde kredibilitesini kanıtlar ve sözlerinizin yerine getirileceğine dair güven verir.

Uluslararası standartları karşılayan bir yönetim sistemine sahip olarak müşterilerinize ihtiyaçlarını karşılama konusunda ciddi olduğunuzu söylersiniz.

Sertifikalar arasındaki ortak faydalar:

* Genişletilmiş pazar potansiyeli
* İhale şartlarına uygunluk
* Gelişmiş verimlilik ve maliyet tasarrufu
* Daha yüksek seviyede müşteri hizmetleri ve memnuniyeti
* Personel moralinin artması, motivasyon ve katılım
* Ekibimiz, müşterilerimizin işletmelerinin daha verimli çalışmasına yardımcı olmak için yüksek kaliteli, uygun maliyetli çözümler sağlama konusunda uzmanlaşmıştır.

Geliştirmek istediğiniz süreçler ne olursa olsun, işletmeniz için doğru standardı bulmanıza yardımcı olacağız.

Basit Altı Adım sürecimiz sertifika almayı kolaylaştırır ve arkadaş canlısı ekibimiz sayesinde danışmanlığımızın ve eğitimimizin eşsiz olduğunu göreceksiniz.

Takip Denetim

Kuruluşun Bilgi güvenliği yönetim sistemlerine verilmiş olan bu belge, aslında tamamen sertifikasyon kuruluşunun malı olup belirli bir süre için kuruluşa ödünç verilmiştir. Yapılan bu takip denetimleri sonucunda Sertifikasyon (belgelendirme) Kuruluşu, kuruluşun bilgi güvenliği sisteminin standardın gereklerini yeterince sağlamadığı kararına varırsa, kuruluşa ödünç vermiş olduğu ISO 27001 belgesini geri alabilir.

YYS DANIŞMANLIK olarak; ISO 27001 Belgesi almak isteyen firmalara kurumlara ISO 27001:2022 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi için eğitimdanışmanlık (Tüm Dokümanların Hazırlanması) hizmetleri vermekteyiz. 27001 Danışmanlığı alacak Kurumun/Firmanın 27001 Eğitimi vererek, 27001 sertifikası firmaya kazandırılmasını sağlıyoruz.

Belgelendirme Hizmeti

Hemen Profesyonel Sertifika Hizmeti Alın

Bize ulaşarak profesyonel hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz.
Hemen YYS danışmanlık iletişime geçiniz?


Kullanıcı Oyu: 5 / 5

Yıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkin
 

Sosyal Medya

İstanbul
Adres: Yenibosna Merkez Mah. 29 Ekim Cad. No:35 Bahçelievler/İstanbul
Telefon: 0 212 541 25 53
E posta: admin@yysdanismanlik.com

Ankara
Adres: Atapark Mahallesi 1308 Sokak No: 8/7 Keçiören Ankara
Telefon: 0 312 472 30 50
E posta: contact@yysdanismanlik.com

İzmir
Adres: Gazi Mah. Kublay Cad. No: 19 Gaziemir / İzmir
Telefon: 0232 251 77 88
E posta: izmir@yysdanismanlik.com

© 2024 YYS Belgelendirme Eğitim Danışmanlık ve Test&Analiz Hizmetleri Tüm Hakları Saklıdır.