• 0212 541 25 53
  • 0533 050 77 58
  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
  • Pzt Cuma 09:00 20:00

Siber Güvenlik Danışmanlığı

Image

PENTEST

Başarılı bir siber güvenlik programı oluşturmanın önündeki en büyük engellerden biri, doğru niteliklere ve deneyime sahip insanları bulmaktır. Siber güvenlik becerileri açığı, talebe ayak uyduramayan nitelikli güvenlik uzmanları arzı ile iyi belgelenmiş bir konudur. Bu özellikle pentesti için geçerlidir. Ne yazık ki, tehdit aktörleri ve siber suç grupları sıkıntısı yok. Sonuç olarak, kuruluşlar kritik pentest girişimlerini uygulamaya koymayı geciktiremez.

Ancak, beceriler eksikliğinde bile işletmeler, her test için bir uzman gerektirmediğinden, kullanıma hazır kaynakları akıllıca kullanarak güçlü bir pentest programı oluşturabilirler. Otomatik özelliklere sahip sızma testi araçları, kapsamlı bir pentest geçmişine sahip olmayan güvenlik ekibi üyeleri tarafından kullanılabilir. Bu araçlar, çalıştırılması kolay, ancak güvenlik açığı taramalarının doğrulanması, ağ bilgisi toplama, ayrıcalık yükseltme veya kimlik avı simülasyonları gibi düzenli olarak gerçekleştirilmesi gereken testler için kullanılabilir.

Servis Dışı Bırakma DDOS
Web Uygulama Sızma Testleri
Sosyal Mühendislik Testleri
Siber Saldırı Olay Müdahalesi
Sızma Testi Uzmanlığı Eğitimi
Kali Linux 101 Eğitim Hizmeti
Bilgi Güvenliği Farkındalık Eğitimi
Pentest İle Neler Yapabilirsiniz

PENTEST NEDEN ÖNEMLİDİR?

Güvenlik Risklerini Belirleyin ve önceliklendirin

Pentest, bir kuruluşun ağlarını, uygulamalarını, uç noktalarını ve kullanıcılarını, güvenlik kontrollerini aşma ve korunan varlıklara yetkisiz veya ayrıcalıklı erişim sağlamaya yönelik harici veya dahili girişimlerden koruma becerisini değerlendirir.

Güvenlik Açıklarını Akıllıca Yönetin

Bir sızma testi gerçekleştirerek proaktif olarak hangi güvenlik açıklarının en kritik, hangilerinin daha az önemli ve hangilerinin yanlış pozitif olduğunu belirleyebilirsiniz. Bu, kuruluşunuzun iyileştirmeye daha akıllıca öncelik vermesine, gerekli güvenlik yamalarını uygulamasına ve en çok ihtiyaç duyulan yerde ve zamanda erişilebilir olmalarını sağlamak için güvenlik kaynaklarını daha etkin bir şekilde tahsis etmesine olanak tanır.

Güvenlik Strateji Oluşturma

Etkili bir şekilde test etmezseniz, güvenlik duruşunuza nasıl güvenebilirsiniz? Düzenli olarak güvenlik altyapınızı ve güvenlik ekibinizi hızlarına göre ayarlayarak, varsayımsal olarak bir saldırının neye benzeyeceğini ve nasıl yanıt vereceğinizi merak etmenize gerek kalmayacak. Birini güvenle deneyimlediniz ve kuruluşunuzun asla hazırlıksız yakalanmamasını sağlamak için nasıl hazırlanacağınızı bileceksiniz.

Yasal Gereksinimlerini Karşılayın

Sızma testi, kuruluşların düzenlemelerin ve sektörün en iyi uygulamalarının genel denetim ve uyumluluk yönlerini ele almasına yardımcı olur. Pentest, bir kuruluşun altyapısından yararlanarak, bir saldırganın hassas verilere tam olarak nasıl erişebileceğini gösterebilir. Saldırı stratejileri büyüdükçe ve geliştikçe, periyodik zorunlu testler, kuruluşların güvenlik zayıflıklarını suistimal edilmeden önce ortaya çıkararak ve düzelterek bir adım önde olmalarını sağlar.

Ek olarak, denetçiler için bu testler, diğer zorunlu güvenlik önlemlerinin yerinde olduğunu veya düzgün çalıştığını da doğrulayabilir. Pentestlerinin ürettiği ayrıntılı raporlar, kuruluşların gerekli güvenlik kontrollerini sürdürmek için devam eden durum tespiti göstermelerine yardımcı olabilir.


Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil
 

Sosyal Medya

© 2021 YYS Belgelendirme Eğitim Danışmanlık ve Test&Analiz Hizmetleri Tüm Hakları Saklıdır.