• 0212 541 25 53
  • 0533 050 77 58
  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
  • Pzt Cuma 09:00 20:00

Kali Linux 101 Eğitim Hizmeti

Image

Kali Linux kullanarak harici bir sızma testi

Ürünlerin güvenliğini ve kalitesini artırmak için, sızma testi için Kali Linux kullanın. Sızma testi, kapsamlı bir güvenlik programının ayrılmaz bir parçası haline geldi. Pentestleri, saldırganın stratejilerini ve eylemlerini taklit etmek için etik hackerlar tarafından yapılır. Bu karmaşık görev yaratıcıdır ve görevinizi tamamen anlamanız gerekir.

Bilgi toplamak:
Bir sızma testi başlatmanın ilk adımı, sistem hakkında maksimum bilgi toplamaktır. Bu, sistemin dışarıdan araştırılıp araştırılamayacağını veya potansiyel saldırganların herhangi bir veri alıp alamayacağını anlamanıza yardımcı olur. Başarılı bir saldırı olasılığını önemli ölçüde artırabilecek faktörler arasında bağlantı noktası protokolleri, ürün mimarisi, giriş noktaları, yazılım sürümleri ve teknolojilerle ilgili bilgiler bulunur. Amacınız, potansiyel saldırganların bu bilgileri ürününüzden almasını önlemektir.

DNSMap:
DNSMap, altyapı güvenliğini incelemek ve IP ağ blokları, etki alanı adları, alt etki alanları vb. Hakkında Bilgi toplamak için DNSMap Testçileri tarafından kullanılır. Numaralandırma aşamasında, bu yardımcı program kaba zorlamada alt etki alanı için kullanılır.

Ağ Eşleştiricisi (Nmap):
Güvenlik ve sızma testi için ünlü bir açık kaynaklı yardımcı program Ağ Eşleştiricisidir (Nmap). Ham Bilgi, ana bilgisayar ağında bulunan Bilgileri ve güvenlik duvarının uygulanmasını elde etmek için kullanılır.

SSLsplit:
Sızma ve ağ adli incelemelerini test etmek için yüksek oranda tercih edilen ek bir araç, SSLsplit olarak bilinir.

Sonuç:
Her sızma testi uzmanı Kali Linux aracı hakkında bilgi sahibi olmalıdır çünkü çok güçlü ve kullanımı kolaydır. Araçları kullanmak için son seçim, sızma testlerinin her aşamasında eksiksiz bir araç seti sunsa da, her zaman mevcut projenizin görevlerine ve hedeflerine bağlı olacaktır.

Tamamen daha yüksek doğruluk ve performans seviyeleri sunar ve gösterme becerisine sahiptir. Bu özel teknik, farklı durumlarda farklı araçlar kullanılarak yapılır.

Kullanıcı Oyu: 5 / 5

Yıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkin
 

Sosyal Medya

İstanbul
Adres: Yenibosna Merkez Mah. 29 Ekim Cad. No:35 Bahçelievler/İstanbul
Telefon: 0 212 541 25 53
E posta: admin@yysdanismanlik.com

Ankara
Adres: Atapark Mahallesi 1308 Sokak No: 8/7 Keçiören Ankara
Telefon: 0 312 472 30 50
E posta: contact@yysdanismanlik.com

İzmir
Adres: Gazi Mah. Kublay Cad. No: 19 Gaziemir / İzmir
Telefon: 0232 251 77 88
E posta: izmir@yysdanismanlik.com

© 2024 YYS Belgelendirme Eğitim Danışmanlık ve Test&Analiz Hizmetleri Tüm Hakları Saklıdır.