• 0212 541 25 53
  • 0533 050 77 58
  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
  • Pzt Cuma 09:00 18:00

ISO 27001 Belgesi, ISO 27001 Sertifikası, ISO 27001 Belgelendirme

ISO 27001:2013 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi

ISO 27001 Sık Sorulan Sorular (SSS'ler)

Sık Sorulan Sorular (SSS'ler)

ISO 27001 nedir?
Kuruluşların verileri güvende tutmasına yardımcı olan ISO 27000 küresel olarak tanınan standartlar ailesinin bir parçası. ISO 27001, Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi (BGYS) için bir dizi “en iyi uygulama” belirler. Bu gereksinimler, bir kuruluşun bilgiye ilişkin riski etkin bir şekilde yönetmek için kullanabileceği politikaları, prosedürleri ve teknik kontrolleri kapsar.

ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi (BGYS) nedir?
ISMS, hassas verilerin güvenli kalması için yönetilmesine yönelik sistematik, riske dayalı bir yaklaşımdır.

ISO 27001 Risk Değerlendirmesi nedir?
Risk Değerlendirmesi veya risk analizi, ISO 27001 uygulamasının kilit unsurlarından biridir. Amacı, gizlilik kaybı, bütünlük ve bilgi varlıklarının kullanılabilirliği ile ilişkili riskleri tanımlamak ve risk azaltma çabalarına odaklanmak için her bir riskin önemini sıralamaktır.

ISO 27001 İç Denetim nedir?
ISO 27001 sertifikası almak veya sürdürmek isteyen bir kuruluş, ISO 27001 standardının 9.2 maddesi uyarınca periyodik iç denetimler yapmalıdır. Kurum içi personel veya güvenilir bir üçüncü taraf tarafından yılda en az bir kez gerçekleştirilen iç denetimin amacı, yönetimin BGYS'nin etkinliğini doğrulamasına yardımcı olmaktır (ör. Kuruluşun kendi gerekliliklerine ve standardın gerekliliklerine uygun mu?) .

ISO 27001 Sertifikasyon Denetimi nedir?
Sertifikasyon kuruluşu tarafından yürütülen bir ISO 27001 Sertifikasyon Denetimi, bir kuruluşun Bilgi Güvenliği Yönetim Sisteminin (BGYS) ISO 27001 standardının gerekliliklerine uygun olup olmadığını belirler. Bulgular tatmin edici ise, ISMS standarda uygun olduğu onaylanmıştır. ISO 27001 Sertifikasyon Denetimi tüm BGYS'ni kapsar ve üç yıllık ISO 27001 sertifikasyon döngüsünün ilk yılında gerçekleşir.

ISO 27001 Gözetim Denetimi nedir?
ISO 27001 Gözetim Denetimleri, BGYS'nin bir alt kümesini kapsar ve üç yıllık ISO 27001 sertifikasyon döngüsünün ikinci ve üçüncü yıllarında bir sertifikasyon kuruluşu tarafından yürütülür.

Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil

Online Ziyaretçi

79 ziyaretçi ve 0 üye çevrimiçi

Sosyal Medya

© 2020 YYS Eğitim ve Danışmanlık Hizmetleri Tüm Hakları Saklıdır.