• 0212 541 25 53
  • 0533 050 77 58
  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
  • Pzt Cuma 09:00 20:00

ISO 27001 Sızma Testi

Sızma Testi PENETRASYON

Sızma testi nedir?
Siber saldırılar, büyüklükleri, sektörleri veya konumları ne olursa olsun her işletme için bir risktir. Sızma testi, internet güvenliğinizin yeterli olup olmadığını, düzgün çalışıp çalışmadığını ve aslında dış tehditlere dayanıp dayanamayacağını belirlemek için kötü amaçlı bir saldırıyı simüle eder.

Etkili penetrasyon testi, genellikle yöntem ve araçların bir kombinasyonunu kullanarak test edilen güvenlik önlemlerine karşı kötü niyetli bir saldırının simülasyonunu içerir ve sertifikalı, etik bir profesyonel test uzmanı tarafından gerçekleştirilir. Ortaya çıkan bulgular, güvenlik önlemlerinin geliştirilebileceği bir temel sağlar.

Neden bir penetrasyon testi yapmalısınız?
Sızma testi, ilk geliştirmeden sürekli bakım ve sürekli iyileştirmeye kadar her türlü ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sisteminin (ISMS) önemli bir bileşenidir.

ISO 27001 kontrol hedefi A12.6 ( Teknik Güvenlik Açığı Yönetimi ) 'kullanılan bilgi sistemlerinin teknik güvenlik açıkları hakkında bilginin zamanında elde edilmesi, kurumun bu tür güvenlik açıklarına maruz kalmasının değerlendirilmesi ve ilgili riske yönelik uygun önlemlerin alınması' gerektiğini belirtmektedir.

Bilgi teknolojisi varlıklarının doğası, dış saldırılardan yararlanabilecek birçok teknik güvenlik açığına sahip olabileceği anlamına gelir. Otomatik ve gelişigüzel saldırılar, sahip oldukları kuruluştan bağımsız olarak donanım ve yazılımdaki tanımlanabilir güvenlik açıklarını hedefler. Bu güvenlik açıkları yamalı yazılım, yetersiz şifreler, kötü kodlanmış web siteleri ve güvenli olmayan uygulamaları içerir.

Bir penetrasyon testi yapmanız gereken mantıksal nokta, ISMS kapsamına dahil edilecek varlıkları belirledikten sonra gerçekleşir. Sızma testi sonuçları, güvenlik açıklarını ayrıntılı olarak ve bunlardan yararlanabilecek tehditle birlikte tanımlar ve genellikle uygun iyileştirici eylemleri de belirler. Belirlenen tehditler ve güvenlik açıkları risk değerlendirmenize önemli bir girdi oluşturacak, tespit edilen düzeltici eylem ise kontrol seçiminizi bilgilendirecektir.

Sızma testi ISO 27001 projeme nasıl uyuyor?
ISMS projenizde penetrasyon testinin önemli bir katkısı olan belirli noktalar vardır:

Risk değerlendirme sürecinin bir parçası olarak, Internet'e dönük IP adreslerindeki, web uygulamalarındaki veya dahili cihazlardaki ve uygulamalardaki güvenlik açıklarını ortaya çıkarmak ve bunları tanımlanabilir tehditlere bağlamak.
Risk tedavi planının bir parçası olarak, uygulanan kontrollerin gerçekte tasarlandığı gibi çalışmasını sağlamak.
Devam eden sürekli iyileştirme süreçlerinin bir parçası olarak, kontrollerin gerektiği gibi çalışmaya devam etmesini ve yeni ve yeni ortaya çıkan tehdit ve güvenlik açıklarının tespit edilmesini ve ele alınmasını sağlamak.
Sızma testinin ISO 27001 ISMS projenize nasıl uyduğu hakkında daha fazla bilgi için ücretsiz yeşil makalemizi indirin - Sızma Testi ve ISO 27001.

BT Yönetişimi penetrasyon testi aslında nasıl çalışır?
Sizinle bir çalışma kapsamı üzerinde anlaştıktan sonra, güvenlik hedeflerinizi ve iş, düzenleme ve sözleşme gereksinimlerinizi dikkate alarak ayrıntılı test planlarını kabul edeceğiz.

Profesyonel test ekibimiz daha sonra kararlaştırılan testleri yürütür:

İnternete dönük IP adreslerine, web uygulamalarına ve benzeri diğer hizmetlere odaklanan harici testler.
Ağınızı oluşturan kablosuz cihazlar da dahil olmak üzere cihazlara ve bunlarda çalışan çeşitli uygulamalara ve işletim sistemlerine odaklanan yerinde testler.
Testlerimizi tamamladıktan sonra, ciddiyetinin değerlendirilmesi ve uygun iyileştirme önerileri ile birlikte bulduklarımızı net bir şekilde ortaya koyan ayrıntılı ve belgelenmiş bir rapor hazırlayacağız.

Sızma Testi Hizmetleri

Hemen Profesyonel Sertifika Hizmeti Alın

Bize ulaşarak profesyonel hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz.
Hemen YYS danışmanlık iletişime geçiniz?


Kullanıcı Oyu: 4 / 5

Yıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkin değil
 

Sosyal Medya

İstanbul
Adres: Yenibosna Merkez Mah. 29 Ekim Cad. No:35 Bahçelievler/İstanbul
Telefon: 0 212 541 25 53
E posta: admin@yysdanismanlik.com

Ankara
Adres: Atapark Mahallesi 1308 Sokak No: 8/7 Keçiören Ankara
Telefon: 0 312 472 30 50
E posta: contact@yysdanismanlik.com

İzmir
Adres: Gazi Mah. Kublay Cad. No: 19 Gaziemir / İzmir
Telefon: 0232 251 77 88
E posta: izmir@yysdanismanlik.com

© 2024 YYS Belgelendirme Eğitim Danışmanlık ve Test&Analiz Hizmetleri Tüm Hakları Saklıdır.