• 0212 541 25 53
  • 0533 050 77 58
  • This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
  • Pzt Cuma 09:00 20:00

ISO 50001 Belgesi, ISO 50001 Sertifikası, ISO 50001 Belgelendirme

ISO 50001:2018 Enerji Yönetim Sistemi

Karbon Yönetimi | Karbon ve Sera Gazı Raporlaması

Karbon Yönetimi

Karbon yönetimi, işletmenizle ilişkili karbon emisyonlarını yönetme sürecidir. Karbon yönetimi çok çeşitli ticari faaliyetler, ürünler ve hizmetler için geçerlidir ve işletmenizin büyüklüğüne ve faaliyet gösterdiğiniz sektöre göre değişiklik gösterebilir. İster basit bir ofis ortamında, hafif imalatta, ister büyük bir endüstride çalışın, karbon emisyonu üretiyor. Karbon emisyonlarınızı anlamak, yürürlükteki tüm mevzuata uygun kalmanızı sağlar ve karbon emisyonlarınızı proaktif bir şekilde yöneterek elde edebileceğiniz çeşitli finansal tasarruflar, operasyonel ve itibar fırsatları vardır.

Karbon ve Sera Gazı Raporlaması
Karbon ve Sera Gazı Raporları, dünyanın her köşesinden her tür, büyüklük ve sektördeki işletmeler tarafından yayınlanmaktadır. Şu anda müşterileri desteklediğimiz bir dizi zorunlu ve gönüllü Karbon ve GHG Raporlama şeması vardır:

-Zorunlu Sera Gazı (GHG) Emisyonlarının Raporlanması: kote edilen şirketlerin yıllık Sera Gazı emisyonlarını Direktörlerinin Raporunda raporlamaları gerekmektedir.
-Karbon Azaltma Taahhüdü (CRC): yüksek enerjili kullanıcılar olan kamu ve özel sektör kuruluşları için zorunlu bir raporlama programı.
-Karbon Saydamlık Projesi (CDP): şirketler, İklim Değişikliği, Tedarik Zinciri, Su ve Ormanlar gibi temel çevresel riskler hakkında gönüllü olarak rapor verebilirler.
Karbon raporlamasından elde edilebilecek bir dizi fayda vardır: yatırımcıların ve paydaşların hem finansal hem de finansal olmayan performans yoluyla işletmenin gerçek değerini anlamalarını sağlamak, rakiplere karşı karbon verimliliğini kıyaslamak ve yatırımcıları ve paydaşları güvence altına almak, elde tutmak ve çekmek.

Toplam karbon performanslarını iyileştirmek ve karbon raporlama puanlarını yükseltmek, iş risklerini en aza indirmek ve iyileştirme fırsatlarını en üst düzeye çıkarmak için birkaç müşteriyle başarılı bir şekilde çalışıyoruz.

Kullanıcı Oyu: 5 / 5

Yıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkinYıldız etkin
 

Sosyal Medya

İstanbul
Adres: Yenibosna Merkez Mah. 29 Ekim Cad. No:35 Bahçelievler/İstanbul
Telefon: 0 212 541 25 53
E posta: admin@yysdanismanlik.com

Ankara
Adres: Atapark Mahallesi 1308 Sokak No: 8/7 Keçiören Ankara
Telefon: 0 312 472 30 50
E posta: contact@yysdanismanlik.com

İzmir
Adres: Gazi Mah. Kublay Cad. No: 19 Gaziemir / İzmir
Telefon: 0232 251 77 88
E posta: izmir@yysdanismanlik.com

© 2024 YYS Belgelendirme Eğitim Danışmanlık ve Test&Analiz Hizmetleri Tüm Hakları Saklıdır.